poniedziałek, 04 kwiecień 2022 08:52

Skuteczny mailing reklamowy

Mailing reklamowy staje się najczęściej wybieranym sposobem komunikacji z klientami. Stał się najczęściej wybieraną metodą dotarcia bezpośrednio do klienta, ze swoją ofertą. Obecnie marketing internetowy nie kończy się jedynie na prowadzeniu strony www firmy czy profili w mediach społecznościowych lub pozycjonowaniem strony internetowej, dlatego warto dowiedzieć się, czym jest i jak działa e-mail marketing.

Czym jest mailing reklamowy?

Zgodnie z definicją mailing reklamowy to jedna z form tzw. marketingu bezpośredniego (z ang. direct marketing). Ta forma reklamy polega na stworzeniu unikatowej wiadomości mailowej, zawierającej takie elementy jak tekst pisany, odpowiednio dobrana grafika czy linki do konkretnych stron internetowych, na których potencjalni klienci mogą poznać szczegóły lub  dokonać zakupu wybranych towarów i usług. Reklama w formie e-mail to jeden z najbardziej znanych, a jednocześnie najtańszych sposobów na zaprezentowanie swojej oferty klientom oraz utrzymanie dobrych relacji z dotychczasowymi partnerami biznesowym przy relatywnie niskim nakładzie finansowym.

Jako Dom Mediowy DOCE, pomożemy Państwu w skoordynowaniu mailingowej kampanii reklamowej. Składa się na to planowanie oraz tworzenie strategii marketingowej, a ostatecznie realizacja i opieki nad kampanią. Wszystkie nasze działania przygotowujemy tak, aby w pełni dopasować je do potrzeb klienta. Dzięki kompleksowej usłudze naszego zespołu, od oferty do pełnej opieki nad kampanią poprzez przekazywanie na bieżąco statystyk z przeprowadzanej kampanii, klient może w pełni skupić się na prowadzeniu własnego biznesu. Poprzez działania związane z e-mail marketingiem, będzie się on stale rozwijał, zapewniając sobie dopływ nowych klientów, a co za tym idzie zwiększając sprzedaż.

Skuteczność mailingu marketingowego

Mailing reklamowy aby być skuteczny musi spełniać podstawowe zadania:

  • musi przykuwać uwagę,
  • zachęcać do otworzenia wiadomości,
  • skutkować przeczytaniem jej treści oraz informacji zawartych na grafice,
  • przejść poprzez link do konkretnej strony www.

Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty wykorzystania mailingów reklamowych, należy odpowiednio zdefiniować profil behawioralny potencjalnych klientów. Daje to gwarancję, że mailing dotrze do osób, które są rzeczywiście zainteresowane danym produktem, co skutkować będzie większą otwieralnością e-mail

Jako zespół DOCE bazujemy na wypracowanych przez lata kontaktach liczących w naszej bazie ponad 1 mln. osób, nasze kampanie wyróżniają się bardzo wysokim współczynnikiem odpowiedzi i rzeczywistych leadów dla naszych klientów. Za aktualizację danych odpowiada zespół pracowników zajmujących się na bieżąco weryfikacją i uzupełnianiem danych. Nasza baza posiada kilkanaście kryteriów wyboru. Na tej podstawie można bardzo precyzyjnie określić i wybrać własną grupę docelową potencjalnych klientów.

Dlaczego mailing reklamowy jest tak bardzo opłacalny?

Mailing reklamowy to jedna z najczęściej wybieranych form reklamowania swojej działalności, samo to mówi, że jest jednym z najlepszych sposobów dotarcia do klientów. W dzisiejszych czasach każdy ma skrzynkę e-mail czy to prywatną czy służbową, korzysta z różnych stron internetowych, więc e-mail jest jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania nowych klientów.

Mailing reklamowy istotny jest również w przypadku, gdy klient korzystał już z usług wybranej firmy. Tego typu wiadomości e-mail są ważne, ponieważ pozwalają, w niskim nakładzie pieniężnym,  na utrzymanie regularnych relacji na z klientem, a jednocześnie pozwalają stałym odbiorcą na zapoznanie się z nowościami w działalności.

Chcesz porozmawiać? Wyślij dane kontaktowe.

Skorzystali z naszych usług