środa, 19 październik 2022 07:54

Firmy technologiczne wprowadzają standard bezpieczeństwa

Grupa firm technologicznych i cybernetycznych, w tym jednostka chmurowa Amazon AWS, firma Splunk zajmująca się cyberbezpieczeństwem, dział bezpieczeństwa IBM, Salesforce i Trend Micro, wprowadzają wspólny standard danych do udostępniania informacji o cyberbezpieczeństwie, próbując rozwiązać problem produktów cybernetycznych, które często nie działają. integrować, co utrudnia pełną ocenę zagrożeń hakerskich.


Produkty i usługi obsługujące specyfikacje Open Cybersecurity Schema Framework (OCSF) byłyby w stanie zestawiać i standaryzować alerty z różnych narzędzi do monitorowania cybernetycznego, rejestratorów sieciowych i innego oprogramowania, aby uprościć i przyspieszyć interpretację tych danych, powiedział Patrick Coughlin. , wiceprezes ds. rynku zabezpieczeń grupy Splunk. „Ludzie oczekują, że to rozwiążemy. Mówią: „Jesteśmy zmęczeni narzekaniem na te same wyzwania”.

Inne firmy zaangażowane w inicjatywę to CrowdStrike, Rapid7, Palo Alto Networks, Cloudflare, DTEX Systems, IronNet, JupiterOne, Okta, Securonix, Sumo Logic, Tanium i Zscaler. Dostawcy technologii tworzący początkową wersję OCSF spodziewają się włączyć ją do swoich produktów w nadchodzących miesiącach, powiedział Chris Niggel, regionalny dyrektor ds. bezpieczeństwa dla obu Ameryk w firmie zarządzającej tożsamością Okta. Wewnętrznie Okta korzysta z usług w chmurze Google, firmy zajmującej się zasobami ludzkimi Workday, narzędzia komunikacyjnego Slack i innych, wyjaśnił Niggel.

„Nasz zespół reagowania na incydenty musi znormalizować wszystkie te informacje, aby mogli zobaczyć, co się dzieje” – powiedział. dziennik "Wall Street Journal"


 

Źródło: Newseria

Chcesz porozmawiać? Wyślij dane kontaktowe.

Skorzystali z naszych usług