czwartek, 09 kwiecień 2020 18:17

Nowy pasek adresu w firefox - lepszy od poprzednika?

Mozilla Firefox w wersji 75 - czy opłaca się pokusić o nowąaktualizację? Sami się przekonajcie, ale już teraz zdradzimy, że jest kilka ciekawych nowości.

Najważniejszą nowością w Firefox 75 jest nowy pasek adresu. Autorzy obiecują lepiej dobrane i czytelniej przedstawione treści podczas wyszukiwania, dzięki czemu szybciej mamy odnajdywać to, co nas interesuje: odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz właśnie te (pod)strony, które chcemy odwiedzić. Wszystko to w myśl zasady: wpisuj mniej, odnajduj więcej.

Na nowym pasku adresu w widocznym miejscu znajdziemy najczęściej odwiedzane przez nas strony, linki będą skrócone tak, by szybko zorientować się dokąd prowadzą, font będzie większy, aby poprawić czytelność, a dodatkowe słowa kluczowe podczas wyszukiwania zostaną pogrubione.

Oprócz tego autorzy postarali się o szereg mniejszych zmian związanych ze stabilnością programu oraz bezpieczeństwem użytkowników. Co poza tym? Zintegrowany Direct Composition powinien przyczynić się do wzrostu wydajności na laptopach z systemem Windows 10 i grafiką Intela. Użytkownicy Linuksa docenią natomiast fakt, że Firefox jest teraz dostępny we Flatpak.

Chcesz porozmawiać? Wyślij dane kontaktowe.

Skorzystali z naszych usług