piątek, 22 styczeń 2021 11:53

Czego możesz oczekiwać od CRM w 2021 roku

Systemy zarządzania ewaluują, dopasowując się do nowych wymagań rynku. Nowoczesny CRM powinien być elastyczny, podlegać indywidualizacji i mieć potrzebne funkcje, dopasowane do potrzeb organizacji oraz branży.

Przyglądamy się trendom, które kształtują rozwój technologii zarządzania relacjami z klientami.

Chatboty pomogą spersonalizować kontakt z klientem

Pandemia pokazała jak ważne jest posiadanie kompleksowego narzędzia do obsługi relacji z klientem. Jak pisaliśmy w artykule o głównych trendach technologicznych na 2021 rok 5 głównych trendów technologicznych na 2021 rok - Doce System Solutions olbrzymie znaczenie będzie miała sztuczna inteligencja, w tym chatboty, które mogą skutecznie wspierać CRM. Kontaktując się z klientem, mogą zbierać informacje o jego potrzebach i tworzyć prognozy. Boty wspomogą samoobsługę klienta i zautomatyzują jego obsługę na poziomie pracowników, stopniowo przejmując ich odpowiedzialność, a tym samym oszczędzając ich czas i energię, które mogą przeznaczyć na bardziej kreatywne działania. Za automatyzacją pójdzie upraszczanie funkcjonalności, co podniesie chociażby efektywność analizy danych i pomoże spersonalizować obsługę klienta. Tym samy łatwiejsze stanie się kierowanie klientów do lejka marketingowe.

Daj się usłyszeć!

Bardzo istotna staje się technologia głosowa, bo kiedy ograniczone stały się kontakty face to face, chcemy spotykać się online, chociażby głosowo. Głos w CRM nie tylko ułatwia pracę, ale też podnosi jej komfort i – co ważne w dobie odosobnienia w pracy zdalnej – oddala ryzyko wypalenia zawodowego czy nawet depresji, która jawi się jako plaga 2021 i kolejnych lat. Również chatboty z funkcją voice, które można zintegrować z CRM-em, zapewne wkrótce staną się codziennością w wielu firmach, chociaż na ten moment jest to dosyć drogie rozwiązanie.

Internet rzeczy usprawni CRM

Aby zwiększyć rozpoznawalność w sieci, warto połączyć CRM z IoT, czyli wejść w technologię internetu rzeczy. Strona firmy powinna wyświetlać się odpowiednio na smartfonach, a system zarządzania treścią czy kontaktami z klientem mogą korzystać z wielu przydatnych aplikacji, które wspomogą chociażby prezentację ofert.

W erze koronawirusa, kiedy wielu ludzi pracuje z domu, bardzo ważne jest też, aby CRM był mobilny. Dzięki rozwiązaniom, które umożliwiają dostęp do systemu z każdego miejsca i na każdym urządzeniu, można pracować skutecznie.

Poszerzanie perspektywy

Pamiętacie piosenkę "Take on me", zespołu a-ha? Romantyczne kadry teledysku, który do niej powstał, pokazują jak w latach 90. wchodziliśmy w nową przestrzeń, wciągani do komiksów i pierwszych gier telewizyjnych. Dziś wchodzimy jeszcze głębiej, tworząc rozszerzoną rzeczywistość wirtualną. Przewagę nad konkurencją zyskują te firmy, które mają środki i pomysł na połączenie CRM z rozwiązaniami AR i VR, uruchamiającymi immersyjność na miarę XXI wieku. Obejmuje to między innymi aplikacje, które mogą wpłynąć na proces decyzyjny klienta, zachęcając go do zakupu. We współpracy z rozwiązaniami z rzeczywistości rozszerzonej można też upłynnić ruch na stronie oraz na jej zapleczu, a w rezultacie zwiększyć konwersję.

Flow z mediami społecznościowymi

Oszczędność czasu, a jednocześnie lepszą komunikację da połączenie CRM społecznościowego z platformą zarządzania kontaktem z klientem. Pozwala to zasilać bazę danymi zbieranymi z Facebooka, Messengera, Whatup czy Twittera. Jest to bardzo ważne pod kątem tworzenia mocnego wizerunku marki, ponieważ daje obraz tego jak ją postrzegają odbiorcy. Pomaga też w nawiązaniu głębszych relacji, bo poza spersonalizowaniem, nazwaniem klienta, uzyskujemy informacje o jego gustach, trybie dnia, potrzebach…

CRM bardziej elastyczny, z możliwością dostosowania także do wymagań niszowych segmentów rynku – to wyzwanie na ten rok. Skorzystają na tym także wiodące branże, jak finansowa czy bankowa, które będą mogły wybierać z eklektycznej kolekcji platform. Integracja i automatyzacja – to ścieżki, którymi pójdziemy w rozwoju customer relationship management

Dzięki inwestycji w te rozwiązania firma uzyska potężną przewagę konkurencyjną i niemałą satysfakcję z pracy, w której technologia stanie się przyjaznym środowiskiem.

Chcesz porozmawiać? Wyślij dane kontaktowe.

Skorzystali z naszych usług