piątek, 27 listopad 2020 10:01

Zintegrowana technologia, czyli nowa era pracy zdalnej

Połączenie wiadomości, wideo i telefonu zmieni przyszłość pracy z domu, która będzie kluczowa dla wielu firm w 2021. Jeśli w swojej działalności nadal korzystasz z oddzielnych narzędzi do wideokonferencji, do rozmów telefonicznych, do wysyłania SMS-ów i e-maili, to czas najwyższy zintegrować ten system, o ile chcesz zostać silnym graczem na rynku.

Pandemia całkowicie zmieniła codzienność, zmuszając miliony organizacji do awaryjnego wdrożenia pracy zdalnej (work from home – WFH). Praktycznie z dnia na dzień praca w domu przekształciła się ze sporadycznej formy pracy, w biznesową konieczność. Według FlexJobs, na początku 2020 r., ludność pracująca całkowicie zdalnie stanowiła 3,4% wszystkich pracujących na rynku światowym. Badania statystyczne wykazały również, że 43% zatrudnionych pracuje zdalnie przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli ten trend utrzyma się do końca tego roku, to 5% pracowników będzie w pełni pracować zdalnie, a aż 50% swoje obowiązki będzie wykonywać w znacznym stopniu z domu. Co można zrobić, aby z korzyścią dla firmy wykorzystać tę nową sytuację?

Przygotowanie firm do ery WFH 2.0

Dosyć długo rynek nie miał powodów, aby spieszyć się z adaptacją rozwiązań usprawniających pracę zdalną, chociaż przebąkiwano o jej zaletach. Większość wdrożeń w pełni zdalnej pracy była bardzo eksperymentalna i mało dynamiczna. Jednak w następstwie COVID-19, powolne i stabilne podejście z przeszłości okazało się mieć negatywne skutki. Według firmy Gartner, kiedy wybuchła pandemia, tylko 12% firm czuło się w pełni przygotowanych na WFH. Pośpiech, wynikający z konieczności natychmiastowego znalezienia właściwych rozwiązań, przyczynił się do wielu pochopnych i kosztownych decyzji. Przykładowo pieniądze wydane na technologie i usługi sprawdzały się w dziale IT, ale były bezużyteczne w innym zespole.

Finalnie, znaczna większość organizacji poradziła sobie z kryzysem. Z pomocą technologii WFH 1.0 wdrożyły krótkoterminowe rozwiązania, gdzie głównym celem było jedno: przetrwać. Mimo, iż rozproszone technologie WFH 1.0 wzorowo zdały test utrzymania wielu biznesów, to mogą okazać się nie być dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę w zakresie potrzeb i ciągłości działania firmy. I tutaj z pomocą nadchodzi nowa era WFH 2.0.

Jak skuteczni menagerowie przygotowują się do WFH 2.0

Rozwiązania WFH 2.0 to komunikacja w ramach jednej, kompleksowej platformy.

Zdalne zintegrowanie takich funkcji jak:

  • skrzynka do wysyłania wiadomości tekstowych,
  • platforma do przeprowadzania online wideo konferencji/ spotkań itp. (OTP),
  • system usprawniający kontakt z klientami i pracownikami (CRM),
  • stały dostęp do wybranej bazy danych,
  • szybka i efektywna analiza danych (Fast Data),

pozytywnie odmienia przyszłość pracy z domu, która będzie kluczowa dla wielu firm w 2021.

Powyższe funkcje są jednymi z wielu rozwiązań, jakie daje DOCE System Solutions. 5- modułowy system, z którego korzysta już wiele ważnych graczy rynkowych, pozwala na długoterminowe przygotowanie organizacji na przyszłość. Dzięki niemu zdalne zespoły pracowników mają w jednym miejscu wszystko, czego potrzebują, przez co cała firma dynamicznie rozwija się w zakresie zarówno komunikacji PR, kontaktu w klientami, jak też produktywności.

Pracownicy nie muszą się już stresować nauką obsługi wielu aplikacji. Wystarczy im znajomość pojedynczego interfejsu użytkownika, by więcej nie martwić się o zarządzanie, aktualizowanie i przechowywanie danych. Dzięki temu mogą bardziej skupić się na doskonaleniu swojej pracy, a mniej na obsłudze nowych technologii.

Chcesz porozmawiać? Wyślij dane kontaktowe.

Skorzystali z naszych usług